четвер, 19 листопада 2015 р.


Учитель року- 2016.
Презентація проекту.



https://docs.google.com/presentation/d/1wvlStMyx5pVEQP9h7KDMnSkHB3RfJGT4HvyrwnqD-2Y/edit?usp=sharing

пʼятниця, 6 листопада 2015 р.

Рольова гра як засіб вирішення комунікативних задач.

                  Рольова гра як засіб вирішення комунікативних задач.

     Ефективним методом  реалізації іншомовної мовленнєвої діяльності є моделювання реального спілкування. Тому навчальна діяльність учнів організовується таким чином,щоб вони  виконували вмотивовані дії з мовленнєвим матеріалом для вирішення комунікативних завдань, які спрямовані на досягнення цілей та намірів спілкування. Процес навчання іноземної мови будується у відповідності з реальним процесом комунікації. Оскільки ці процеси не можуть повністю співпадати, вони можуть бути лише максимально наближеними. Для цього вчитель повинен ретельно підбирати комунікативно-мовленнєві наміри, теми, ситуації, які віддзеркалюють інтереси та потреби учнів.
     Інтереси та потреби учнів якнайповніше відображаються та задовольняються при використанні продуманих вчителем рольових ігор. Вони стимулюють мотивацію навчання, викликають бажання добре виконати завдання, активізують прагнення спілкуватися.
     Класифікація рольових ігор:
           1) за навчальною метою (ігри на засвоєння основних видів діалогічних єдностей, мікродіалогів, основних функціональних типів діалогів);
           2) за кількістю учасників (парні, групові);
           3) за рівнем самостійності учнів (керовані, спрямовані, вільні).
      Функції рольової гри:
           - навчальна. Рольова гра виступає як особлива вправа, метою якої є оволодіння навичками та вміннями діалогічного мовлення в умовах міжособистісного спілкування.
            - мотиваційно-збуджувальна- приводить в дію механізм мотивації, викликає потребу в спілкуванні, стимулює до участі в іншомовному спілкуванні.
            - орієнтуюча- орієнтує учнів на планування власної мовленнєвої поведінки і передбачення поведінки співрозмовника, розвиває вміння оцінювати вчинки.
             -компенсаторна. Рольова гра дає змогу розв'язати протиріччя між потребою виконати мовленнєву дію і неможливістю здійснити операції, яких та дія вимагає.
            -виховна. Через рольову гру забезпечується всебічний вплив на учнів. Вона сприяє формуванню позитивних якостей особистості, активної життєвої позиції учня в колективі та в суспільстві.
      Вимоги до рольових ігор:
     По-перше, вони мають відповідати меті навчання діалогічного мовлення на кожному етапі  ( діалогічна єдність- мікродіалог- власне діалог).На кожному з етапів рольові ігри мають свої особливості, різні рівні самостійності.  
      По-друге, вони повинні відповідати психолого-віковим особливостям учнів та їх інтересам (наприклад, для  учнів  середніх класів притаманне прагнення виглядати дорослими і поводитися як дорослі). Слід враховувати також смаки, нахили та прагнення учнів.
      По-третє, рольові ігри повинні віддзеркалювати особистий досвід учнів, якомога повніше співвідноситися з їх мотивами діяльності, почуттями, світоглядом.
Крім позитивних можна давати дітям також і негативні ролі. Це сприяє вихованню у них нетерпимості до негативних рис характеру, неадекватної поведінки. Такі ролі слід пропонувати в першу чергу тим учням, які користуються авторитетом серед однолітків.
     Важливо, щоб рольова гра була прийнята всією групою., щоб вона проводилася в доброзичливій, творчій атмосфері. Вчитель в першу  чергу повинен сам вірити в ефективність, успіх запропонованої гри.

середа, 4 листопада 2015 р.

101 Ways to Encourage a Child






1.  Wow
2.  Way To Go
3.  Super
4.  You're Special
5.  Outstanding
6.  Excellent
7.  Great
8.  Good
9.  Neat
10.  Well Done
11.  Remarkable
12.  I Knew You Could Do It
13.  I'm Proud Of You
14.  Fantastic
15.  Super Star
16.  Nice Work
17.  Looking Good
18.  You're On Top Of It
19.  Beautiful
20.  Now You're Flying
21.  You're Catching On
22.  Now You've Got It
23.  You're Incredible
24.  You Can Do It
25.  How Did You Do That?
26.  Bravo
27.  You're Fantastic
28.  You're Improving
29.  Hurray For You
30.  You're On Target
31.  You're On Your Way
32.  How Nice
33.  Good Job
34.  That's Incredible
35.  Hot Dog
36.  Let's Try Again
37.  Dynamite
38.  You're Beautiful
39.  You're Unique
40.  Nothing Can Stop You Now
41.  Good For You
42.  I Like You
43.  You're A Winner
44.  I Respect You
45.  You'll Make It
46.  Remarkable Job
47.  Beautiful Work
48.  Spectacular
49.  I Like The Way You
Handled That
50.  You're Precious
51.  Great Discovery
52.  You've Discovered The
Secret
53.  You're Making Progress
54.  You Figured It Out
55.  Fantastic Job
56.  Hip, Hip Hurray
57.  Bingo
58.  I Believe You'll Handle
It
59.  Magnificent
60.  Marvelous
61.  Terrific
62.  You Really Tried
63.  Thanks For Helping
64.  Super Job
65.  Creative Job
66.  Super Work
67.  You're Sensational
68.  I Like Your Work
69.  I Can See Progress
70.  Exceptional Performance
71.  You're A Real Trooper
72.  You Are Responsible
73.  You Are Exciting
74.  You Learned It Right
75.  Look How Far You've
Come
76.  What An Imagination
77.  What A Good Listener
78.  You Are Fun
79.  You're Growing Up
80.  You Tried Hard
81.  You Care
82.  Outstanding
Performance
83.  You're A Good Friend
84.  I Have Confidence In
Your Judgment
85.  I Trust You
86.  You're Important
87.  You Belong
88.  You've Got A Friend
89.  You Make Me Laugh
90.  You Brighten My Day
91.  I Respect You
92.  That's Correct
93.  You're A Joy
94.  You're A Treasure
95.  You're Wonderful
96.  Awesome
97.  You Made My Day
98.  That's The Best
99.  A Big Hug
100.  A Big Kiss
101.  Say I Love You!

P.S. Remember, A Smile Is Worth 1000 Words! 

пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

Критерії оцінювання навчальних досягнень з іноземних мов
  Основними видами оцінювання з іноземної мови є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання та підсумкова державна атестація.
Більшість прийомів поточного оцінювання спрямовано на детальну перевірку окремих параметрів мови або вмінь мовлення, яких щойно навчили, тематичне оцінювання проводиться на основі поточного оцінювання і виставляється єдиний тематичний бал. Під час виставлення тематичного балу результати перевірки робочих зошитів не враховуються.
Семестрове оцінювання з іноземної мови проводиться один раз наприкінці семестру за чотирма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо).

Анотація педагогічного досвіду роботи вчителя англійської мови Савченко Марини Миколаївни

Шляхи реалізації комунікативного підходу на уроках англійської мови за допомогою загальнокультурної компетентності на початковому етапі навчання.

  Характер роботи: науково-методичний
        Очікування результатів: результати проекту мають сприяти реалізації комунікативного підходу на уроках англійської мови за допомогою загальнокультурної компетентності.
     Актуальність теми. Становлення і затвердження комунікативного підходу в навчанні іноземним мовам закономірно обумовлене вимогами, що пред'являються до знань сучасних школярів. Вільне володіння іноземною мовою передбачає уміння і навички продукування і сприйняття усного і писемного мовлення, спілкування в реальних ситуаціях: побутових, учбових, виробничих, в науковому середовищі (на конференції) і так далі. В умовах контактів, що розширюються, між представниками різних соціальних шарів все більшої цінності набуває знання так званої "мови для виживання" ("survival language"), знання соціокультурних особливостей мовної поведінки в різних країнах. Підбір навчального матеріалу комунікативного типу сприяє жвавим дискусіям, припускає інтерпретацію і коментування текстів і ситуацій, розігрування ролей, ділові ігри. Перед учнями стоїть завдання: виразити себе, висловити свою думку із запропонованої проблеми або поставити проблему, зіграти вказану роль в запропонованій ситуації.  Такі завдання вимагають не лише більш серйозної мовної підготовки, але й певних здібностей до творчого мислення, багатого запасу когнітивної сфери. І починати навчання в комунікативному форматі доцільно вже з молодших класів, що допоможе поступово привчити дітей до необхідності вивчення мови не лише як одного з предметів шкільної програми , а й як ефективного засобу спілкування.
Проблема викладання іноземної мови в школі в даний час особливо актуальна, тому що зміни в характері освіти все більш орієнтують її на «вільний розвиток людини», на творчу ініціативу, самостійність учнів, конкурентоспроможність, мобільність. Відомо, що метою навчання іноземної мови є формування загальнокультурної та комунікативної компетенції, що включає в себе як мовну, так і соціокультурну компетенцію, тому що без знання соціокультурної основи не можна сформувати комунікативну компетенцію навіть в чітко окреслених межах. Вивчення іноземної мови покликане сформувати таку особистість, яка здатна і бажає брати участь в міжкультурній комунікації. Але таку особистість неможливо формувати без знань про соціокультурні особливості країни, що вивчається. Вивчення мови і культури, звичаїв, етикету, поведінки, відмінностей в моделях спілкування  одночасно забезпечує не тільки ефективне досягнення практичних, загальноосвітніх і розвиваючих цілей, а й містить значні можливості для виклику і подальшої підтримки мотивації учнів.
З позицій державної мовної політики навчання іноземних мов у початковій школі є одним із пріоритетів сучасної освіти. Як фундамент шкільного курсу з іноземної мови раннє навчання цього предмета повинно відбивати суттєві стратегічні лінії базового курсу, передусім його орієнтацію на взаємопов'язане навчання мови і культури народу-носія цієї мови, на здійснення освіти, виховання і розвитку особистості.
Засобом реалізації такої орієнтації з урахуванням надбань теорії комунікативності має стати формування і розвиток загальнокультурної  компетентності учнів.
Мета дослідження –дослідження педпгогічних умов реалізації комунікативного підходу на уроках англійської мови за допомогою загальнокультурної компетентності, визначення методичних та практичних основ реалізації комунікативного підходу на уроках англійської мови за допомогою загальнокультурної компетентності.